Nazywam się Magdalena Olbrich i jestem neurologopedą.

Prowadzę zajęcia terapii logopedycznej z uczniami klas I-III.

Podstawowym zadaniem terapii logopedycznej jest likwidacja wszelkich zakłóceń i zaburzeń komunikacji językowej oraz pomoc uczniom mającym problem z mówieniem, artykulacją, pisaniem i czytaniem. Jako logopeda przeprowadzam diagnozę, planuję i prowadzę terapię logopedyczną.

W terapii najczęściej stosuję ćwiczenia ortofoniczne (oddechowe, fonacyjne, logorytmiczne, kształtujące słuch fonematyczny i usprawniające motorykę narządów artykulacyjnych, często korzystam również z układanek i ćwiczeń lewopółkulowych).

Terapia zawsze dostosowana jest do indywidulanych potrzeb i możliwości każdego ucznia.

Rodzice zawsze mają możliwość stałego wglądu w pracę z ich dzieckiem, udzielam informacji i wskazówek do pracy w domu, w razie potrzeby współpracuję ze specjalistami: laryngologiem, ortodontą, fizjoterapeutą i audiologiem.

Zawsze staram się aby zajęcia były atrakcyjne i ciekawe dla uczniów, często korzystam z gier planszowych , łamigłówek, historyjek obrazkowych , dzięki czemu uczniowie w pozytywnej atmosferze usprawniają i doskonalą swoje umiejętności w zakresie artykulacji, czytania i pisania.

Zajęcia logopedyczne odbywają się w każdy wtorek w godzinach:

8.00 – 8.45 – klasa III

8.55 – 9.40 – klasa I