Multimedia

Musical “Bogowie i herosi. Opowieści Afrodyty”

W dniu 12 kwietnia uczniowie klas IV – VII obejrzeli musical pt. ,, Bogowie i herosi. Opowieści Afrodyty ,, w Miejskim Domu Kultury ,, Batory ,, w Chorzowie. Młodzi artyści Teatru Muzycznego ,, Forte ,, w zabawny i nowoczesny sposób przybliżyli uczniom starożytnych bogów greckich, świat, w którym Tezeusz szukając wyjścia z labiryntu, podejmuje walkę  […]

W dniu 12 kwietnia uczniowie klas IV – VII obejrzeli musical pt. ,, Bogowie i herosi. Opowieści Afrodyty ,, w Miejskim Domu Kultury ,, Batory ,, w Chorzowie.
Młodzi artyści Teatru Muzycznego ,, Forte ,, w zabawny i nowoczesny sposób przybliżyli uczniom starożytnych bogów greckich, świat, w którym Tezeusz szukając wyjścia z labiryntu, podejmuje walkę  z Minotaurem, Odyseusz próbuje powrócić do Itaki, a Prometeusz powołuje do życia ludzi i dla ich dobra wykrada ogień.
Aktorzy przypomnieli młodzieży i zaprezentowali grą aktorską, ciekawą choreografią i śpiewem  funkcjonujące w naszym języku związki frazeologiczne typu: nić Ariadny, syzyfowa praca, puszka Pandory i inne.
Widowisko wzbogacone efektami świetlnymi i zabarwione humorem spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem przez młodych widzów.
Beata Rachel